На Дніпропетровщині працюють п'ять транзитних центрів, які приймають людей, евакуйованих із прифронтових територій області, а також Донецької та Запорізької областей
Від початку роботи їхніми послугами скористалися вже понад 76 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
У транзитних центрах люди можуть отримати тимчасове житло, триразове харчування, гуманітарну, медичну, психологічну та юридичну допомогу. Також фахівці допомагають із відновленням документів, оформленням грошових виплат і пошуком постійного місця проживання.
Як зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Олександр Ганжа, для людей, які були змушені залишити свої домівки через бойові дії, такі центри стають першим безпечним місцем, де можна оговтатися після пережитого та вирішити, як жити далі.
Читайте також: Дніпропетровщина стала пілотом для впровадження ветераноцентричнсті: що зміниться в Кам'янському
Один із транзитних центрів працює у Дніпровському районі. Серед його мешканців - 67-річна Жанна Кравцова із Васильківки. Через постійні обстріли та руйнування жінка вирішила евакуюватися.
За її словами, у центрі її тепло зустріли, забезпечили всім необхідним і допомогли відчути себе у безпеці. Жінка закликає інших не боятися евакуації, адже тут людям надають реальну підтримку.
Разом із трьома синами, мамою та кошеням до центру приїхала й Аліна Водяна. Вона розповіла, що через постійні удари керованими авіабомбами залишатися вдома стало небезпечно.

За словами коменданта центру Вадима Касьянова, окрім житла та харчування, переселенці отримують продуктові й гігієнічні набори, корм для домашніх тварин, а також допомогу в пошуку нового житла. Для пані Жанни його вже знайшли, а для родини Аліни пошуки тривають.
Транзитний центр у Дніпровському районі розрахований на 100 людей. У разі необхідності там можуть додатково облаштувати ще 46 місць.

