Площа Калнишевського прийняла легендарний військовий символ волі та пам'яті

На початку квітня наше місто прийняло всеукраїнську естафету з встановлення мандрівного «Тризуба» та двох пам'ятних знаків. Зараз цей символічний комплекс поповнився ще однією важливою геральдикою.

Сьогодні площа Калнишевського стала частиною великого патріотичного маршруту. За ініціативи українських захисників у Кам’янському було встановлено величний герб України – знак нашої єдності, пам’яті та віри у перемогу.

Цей монумент – не просто архітектурна форма. Це мандрівний символ «Тризуб», створений на початку 2026 року за ініціативи 7-го корпусу ДШВ та 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади. Поряд із головним гербом від початку було встановлено пам’ятні щити з емблемами тих, хто ініціював цей проєкт.

Читайте також: Символ міста знову тікає: у Кам’янському відновили історичний годинник на площі Калнишевського

  

Вчора до двох щитів, які раніше прикрашали площу, додали ще один – емблему 147-ї окремої артилерійської бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Бригада входить до складу 7-го корпусу швидкого реагування та оснащена сучасними західними артилерійськими системами.

Він має вигляд вертикально розділеного навпіл щита бордового та синього кольорів, у центрі якого зображено золоту гармату (стилізовану ракету) з розгорнутими срібними крилами. Ця символіка уособлює вогневу міць та надійний захист нашого неба.

Встановлення таких символів у серці Кам'янського – це не лише про історію чи благоустрій. Ця акція має щодня нагадувати кожному з нас, за чий рахунок ми маємо можливість жити, працювати та виховувати дітей у рідному місті, і кому ми безмежно завдячуємо за наше життя. Слава українським захисникам!