Російські окупаційні війська не припиняють тероризувати мирне населення Дніпропетровщини. Протягом доби ворог здійснив майже десять атак із використанням безпілотних літальних апаратів, під удар потрапили два райони області — Нікопольський та Синельниківський. Внаслідок обстрілів зафіксовані значні руйнування цивільної інфраструктури, а також поранено одну людину.

Удари по Нікопольському району: під прицілом житлові квартали та АЗС

Найбільше ударів припало на Нікопольщину, яка щодня потерпає від ворожого вогню з протилежного берега Каховського водосховища. За повідомленням Дніпропетровської обласної військової адміністрації, під ворожим вогнем опинилися кілька громад району:

  • Нікополь;
  • Червоногригорівська громада;
  • Покровська громада;
  • Марганецька громада.

Унаслідок влучань та падіння уламків зафіксовано пошкодження автозаправної станції (АЗС), багатоповерхового житлового будинку, кількох приватних осель та мікроавтобуса. Через атаки постраждав 61-річний чоловік. Наразі його стан стабільний, медики надали йому необхідну допомогу, й він проходитиме лікування амбулаторно.

Читайте також: Одна з громад на Дніпропетровщині перейшла на дистанційний режим через обстріли

Атака на Синельниківщину: понівечена інфраструктура

Окрім півдня області, під ударами безпілотників опинився і Синельниківський район, який межує із зоною бойових дій. Тут під прицілом ворога опинилися дві громади:

  • Дубовиківська громада;
  • Миколаївська громада.

У цих населених пунктах агресор понівечив об'єкти інфраструктури. Також після одного із прильотів виникла пожежа в будівлі, що наразі не експлуатується. Рятувальні служби оперативно прибули на місце події для ліквідації наслідків займання.

Безпекова ситуація в регіоні

Для жителів Дніпропетровщини, зокрема Кам'янського та інших відносно тилових міст області, ці атаки є постійним нагадуванням про важливість дотримання правил безпеки. Ворог дедалі частіше використовує саме дрони-камікадзе для точкових ударів по цивільній інфраструктурі, що потребує максимальної пильності від громадян під час сигналів повітряної тривоги.

Військові та представники влади закликають мешканців усіх громад області, навіть тих, які знаходяться в тилу, не ігнорувати попередження про небезпеку та у разі загрози прямувати до укриттів або дотримуватися правила "двох стін". Мешканці постраждалих районів можуть звернутися за допомогою до місцевих органів самоврядування та найближчих ЦНАПів для фіксації пошкоджень майна з метою подальшого отримання компенсацій за програмою єВідновлення.