Директорка комунального закладу освіти у Кам'янському разом із бухгалтеркою фіктивно працевлаштовували знайомих

За процесуального керівництва Кам’янської окружної прокуратури повідомлено про підозру директорці одного з комунальних закладів освіти міста та головній бухгалтерці. Їм інкримінують розтрату бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем, а також службове підроблення (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України). Про це повідомляє Дніпропетровська обласна прокуратура.

За даними слідства, директорка закладу освіти, залучивши до протиправної схеми головну бухгалтерку, фіктивно оформлювала знайомих до комунального закладу. Вони були працевлаштовані лише «на папері» та фактично не виконували жодних трудових обов’язків.

Попри це, їм нараховувалася заробітна плата з бюджету та зараховувався трудовий стаж. У подальшому частину коштів фіктивно працевлаштовані особи повертали бухгалтерці, яка передавала їх директорці. Так, у період 2022–2025 років з бюджету було незаконно виплачено майже пів мільйона гривень.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в установленому законом порядку.

Раніше ми повідомляли, що  у Кам’янському районі завдано пів мільйона гривень збитків на неякісному ремонті укриття. Після капітального ремонту укриття в одному з ліцеїв Кам’янського району інженер технічного нагляду неналежно перевірив якість виконаних підрядником робіт. Відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи 2025 року, виконані ремонтні роботи не відповідали державним будівельним нормам.